Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie „Gotowi do podłączenia”

FEPR-DS-UE-EFRR-kolor

Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie w roku 2018  zrealizował I część przedsięwzięcia  projektu nr RPDS.02.01.01-02-0061/16 pn.: „Informatyzacja Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego” dofinansowanego  ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Priorytetem zakładu było wdrożenie:

  1. Ucyfrowienie działu diagnostyki obrazowej RTG,
  2. Wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentacji medycznej.

Realizacja projektu zakładała wprowadzenie radykalnej zmiany w sposobie funkcjonowania pracowni RTG, w której wykonywane były analogowe zdjęcia przy użyciu ciemni rentgenowskiej. Założeniem projektu było odejście od przestarzałej, mającej szereg ograniczeń analogowej technologii badań rentgenowskich i zastąpienie jej nowoczesną technologią cyfrową. W najprostszych słowach można to opisać jako zamianę obrazu utrwalonego na tradycyjnym zdjęciu rentgenowskim, w plik informacji zapisany na nośniku cyfrowym, który możne być w nieograniczony sposób analizowany i poddawany dalszej cyfrowej obróbce. Rozwiązania te eliminują z procesu wykonywania zdjęcia RTG szkodliwych i kłopotliwych w utylizacji odczynników chemicznych. Nie do przecenienia są też o wiele niższe parametry ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie jakie udaje się uzyskać dzięki zastosowaniu cyfrowych płyt obrazowych.

Wdrożenie diagnostyki obrazowej usprawni  istniejące procedury administracyjno-medyczne, podniesie jakość funkcjonowania jednostki, bezpieczeństwa danych i dokumentacji elektronicznej, a także zwiększy możliwość konsultacji pacjentów na odległość.